Kupuję żywność regionalną – z korzyścią dla mnie i innych

W czasach, gdy wzrasta świadomość społeczeństwa zwraca coraz bardziej uwagę na to, jaki styl życia się prowadzi. Wypowiadają się na ten temat blogerzy, gwiazdy i znane osobistości. Mówi się o aktywności fizycznej, przybywaniu na świeżym powietrzu, regulowaniu poziomu stresu z pomocą praktyk relaksacyjnych oraz żywności. Ważnym tematem stał się też ten dotyczący środowiska. Pojawiają się wątpliwości i pytania. Co można zrobić, by prowadzić zdrowy styl życia, a dodatkowo przydać się innym?

Szybciej nie znaczy lepiej

Celem zdrowego stylu życia jest zapewnienie zdrowia i witalności przez długi czas – od maleńkości, przez dorosłość po najstarsze lata. Tak, by nie straszne były choroby i brak sił, które zakłócają działania w różnych sferach życiowych. Pojawiły się jednak pewne trendy, które zmuszają do zwiększenia tempa oraz zawalania się wieloma zadaniami. W efekcie czego brakuje czasu na cokolwiek. Także na posiłki, dlatego popularne stały się “fast foody”, gotowe dania, albo posiłki gotowe w pięć minut. Są szybkie, tanie i dzięki odpowiednim składnikom – smaczne, ale z pewnością nie prowadzą do zdrowia.

Powrót do natury

To ważne, by powrócić do naturalnej żywności, na którą składają się wartościowe składniki. Znajdują się tam się potrzebne witaminy, minerały, zdrowe białka i tłuszcze. Dzięki czemu ciała są odżywione i otrzymują wszystkie potrzebne do funkcjonowania elementy. Wpływa to pozytywnie na różne aspekty, zwiększa możliwości i przenosi się na inne sfery życia. Zapewnia lepsze samopoczucie i po ducha. Zdrowe i silne ciało to podstawa, dzięki której można się dalej realizować.

Rozwiązanie na wyciągnięcie ręki

Warto zwrócić uwagę na to, by żywność była regionalna i sezonowa. Lokalny rolnik posiada właśnie takie produkty. Mają one najwyższą jakość, gdyż rosną w ich naturalnym czasie, tyle, ile potrzebują, dzięki czemu mają w sobie maksimum wartości odżywczych. A jest to także wsparcie dla niego, przenosi się to na wzmacnianie lokalnego rynku, co jest dodatkową korzyścią. Działanie te tylko pozornie ma znacznie na małą skalę. Wybierając produkty takiego rolnika, wspiera się także działania na rzecz środowiska poprzez niewybieranie żywności, która:

  • jest transportowana z dalekich krajów,
  • rośnie na terenach po wyciętych lasach, by zaspokoić zapotrzebowanie z innych regionów.

Naturalna, regionalna żywność to ważny element zdrowego stylu życia, który zapewnia witalność. Przysłuża się do umacniania lokalnych działań, wspiera ludzi z okolicy. Ma także znacznie w skali globalnej. Jeden wybór, który wiele może zdziałać.

Liść zdjęcie utworzone przez jcomp - pl.freepik.com