Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Co to są odżywki i peptydy?

Czym są odżywki? Są to pomocnicze substancje obejmujące mikro i makroelementy, witaminy – w postaci tabletek, kapsułek, płynów, rozpuszczalnych proszków, które zażywane w dobrej, określonej ilości uzupełniają braki w stworzonym przez nas organizmie, utrzymując go w solidnej kondycji. Kto powinien wzbogacić swoją dietę o suplementy? Na pewno – osoby będące w czasie rekonwalescencji, które po dłuższej chorobie mają zaburzoną ilość mikroelementów. Spowodowane jest to także przyjmowaniem przeróżnych lekarstw i stosowaniem przeróżnych terapii.

Osoby, które stosują diety odchudzające – każda dieta odchudzająca eliminuje z posiłków miarodajne składniki pokarmowe, a tym samym zawarte w nich mikroelementy. Należy je w związku z tym uzupełnić suplementami. Interesującą opcja są również ostatnio peptydy – więcej na SARM. Sportowcy także są w grupie zażywających pomocnicze substancje.

Rzecz jasna, nie ma mowy o tych dopingujących, jakkolwiek tylko tych zaopatrujące naturalne braki mikroelementów spowodowane intensywnymi treningami. Wszyscy, jacy uczęszczają na siłownie – też powinni zażywać suplementy. W większości wypadków zażywanymi 'codziennymi’ suplementami są wapń, potas, magnez, fosfor, sód – czyli makroelementy, oraz żelazo, cynk, miedź, mangan, jod, fluor – inaczej mikroelementy. Do zwyczajnego funkcjonowania organizmu człowiek potrzebuje 46 mikro i makroelementów, z jakich 30 jest niezbędnych do życia.

Najatrakcyjniejsze są preparaty zawierające wszystkie powyższe elementy w trafnych proporcjach. Można je kupić w każdej aptece, choć nie są one lekarstwami. Jeżeli niemniej jednak nasze posiłki składają się z produktów wszystkich grup pokarmów, nie powinniśmy suplementów przyjmować. Dla sportsmenów, jakich wysiłek pochłania dużo energii, odżywki wyglądają nieco inaczej. Preparaty akcesoryjne to między innymi – suplementy białkowe oraz węglowodanowe, kreatyna, aminokwasy, glutamina i substancje regenerujące stawy. Do tego jeszcze dochodzą mikro oraz makroelementy oraz witaminy. Suplementy są w związku z tym potrzebne do zażywania w wielu sytuacjach, jednak decyzja o ich niezbędnej ilości ma być podjęta przez doktora.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY