Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Folia z PCV – jakie ma praktyczne zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu

Folia PCV to materiał, jaki ma bardzo zróżnicowane przeznaczenie. W dużej mierze wynika to z jego parametrów i właściwości, a o tych można wiele dobrego powiedzieć. Po pierwsze folia PCV dobrze pochłania świetlne promieniowanie, przez co jest wykorzystywana podczas prac spawalniczych. Używane przez spawaczy przegrody spawalnicze posiadają taką folię jako wypełnienie, przez co otoczenie jest chronione zarówno przed szkodliwymi promieniami, jak też przed różnego rodzaju odpryskami. W przypadku przegród wystarczy w zupełności folia o grubości mniej niż połowę milimetra.

Grubszej, lecz przez to wytrzymałej i trwałej, wymagają kurtyny paskowe. Kurtyny tego typu stosuje się powszechnie w różnego rodzaju magazynach i sklepach. Mają one postać pasków o szerokości kilkunastu centymetrów, umieszczonych u góry otworu. Paski są elastyczne, przez co można je w łatwy sposób rozsuwać, a wisząc swobodnie stanowią barierę podobną do drzwi.

Ogromnym plusem tego rozwiązania jest jego duża ochrona termiczna. Jak się bowiem okazuje, folia PCV bardzo dobrze chroni przed zmianą temperatur, lepiej niż chociażby drewno. Przez to nawet kilkumilimetrowej grubości paski pozwalają utrzymywać odpowiedni zakres temperatur w pomieszczeniu i zmniejszyć jej ucieczkę. Zastosowań folii PCV jest całkiem sporo, mają one dużą odporność na wilgoć i różnego rodzaju substancje chemiczne, więc często są wykorzystywane w formie izolacji.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY