Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Istota psychoterapii w odtruwaniu alkoholowym oraz odwyku

Jednym z najbardziej nadzwyczajnych opracowań dotyczących leczenia uzależnień jest metoda, która opracował Allen Carr (Easyway). Zasadza się na jednej idei, którą odnieść można do wszystkich uzależnień, z jakimi tylko wolno się w życiu borykać. Odniósłszy sukces pierwszym podręcznikiem rozpatrującym o sposobie na rzucenie palenia, Carr podejmuje się też wyzwania, jakim jest leczenie alkoholizmu – więcej na odtruwanie alkoholowe Warszawa. Warto tutaj dodać, że miał już w owym czasie na koncie wyrwanie ze szponów nałogu takie sławy, jak Anthony Hopkins, Ashton Kutcher, Richard Branson, co przyczyniło się do jego ogólnoświatowego rozgłosu. Swą książkę Prosta metoda, w jaki sposób efektywnie kontrolować alkohol Carr kieruje do wszystkich, jacy uświadomili sobie, że przekroczyli jakąś magiczną granicę rozsądku i samokontroli.

Uzmysławia niesamowicie istotny fakt, a mianowicie, iż problem choroby alkoholowej dotyka o dużo częściej ludzi uformowanych, piastujących odpowiedzialne zawody, istotne funkcje społeczne niż-w jaki sposób się potocznie sądzi-osoby z marginesu społecznego.

Swój sposób na leczenie alkoholizmu zasadza na wpojeniu odbiorcom mechanizmu przedsięwzięcia tzw. pułapki alkoholowej, która ma podłoże mentalne, a nie czysto fizyczne, jak się powszechnie twierdzi (a zwłaszcza jak twierdzą osoby uzależnione). Autor w poradniku koncentruje się w zasadzie na obalaniu stereotypów związanych z alkoholem, szczególnie podkreślając absurd łączenia go z atrybutem odpowiedniej zabawy oraz towarzyskości.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY