Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Kurort turystyczny wywołujący idealne wrażenie na osobach, które na urlop wyjeżdżają do Chorwacj

Mali Lošinj to cudowne miasteczko – wyspa z oszałamiającymi krajobrazami. Na początku było miastem portowym, jak wiele innych miast w Chorwacji. Prawdziwe życie toczy się tutaj w centrum: mnóstwo ludzi, łodzie, jachty, statki, knajpki, wywołująca doskonałe wrażenie natura. Opłaca się wybrać się na spacer długa uliczką nadmorską.

Mali Losinj położona jest w dużej zamkniętej zatoce pośród pobliskich wysp, czyli w Augusti. To największe miasto na wyspie na Morzu Adriatyckim. Początkowe wzmianki o takim miejscu notuje się już w XII wieku. Wówczas 12 mających chorwackie korzenie rodzin pojawiło się na wyspie Losinj. Teraz miejsce to jest cenione za piękną naturę, a także sporo obiektów zabytkowych jakie nawiązują do jego intensywnej przeszłości. Więcej informacji da się znaleźć na stronie internetowej https://mint.gov.hr/vijesti/dan-grada-malog-losinja/8575

Wśród obiektów godnych zobaczenia bez wątpienia wymienić można: wille wywodzące się z pochodzącej z Austrii arystokratycznej familii, kościół świętego Marcina wybudowany w 1450 roku, kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny – Annunziata z 1858 roku, kościół świętego Mikołaja z 1857 roku razem z fontanną z 2 delfinami rzeźbionymi w kamieniu dla upamiętnienia przypłynięcia do Mali Losinj wody bieżącej z jeziora Vransko w 1960 roku, pachnący ogród ziół wykazujących działanie lecznicze, pomnik Ambroza Haracica, czyli znanego wywodzącego się z Chorwacji botanika a także pomnik Josipa Kasmana, sławnego w wielu krajach śpiewaka operowego urodzonego w tym miejscu. Już ta lista wskazuje, że Mali Losinj jest rzeczywiście miejscem wartym zauważenia. Chorwacja już od wielu lat znajduje się w spisie krajów chętnie odwiedzonych.

Na tyle cudowne wyspy jak prezentowana zachęcają do odwiedzin. Wielbiciele cudownych plaż powinni zobaczyć te plaże jak: Bojcic, Kadin, Krivica, Pijesak, Borik, Veli Zal, czy Poljana. W głowie z pewnością wpiszą się też zatoki: Suncana, Engleza, Valdarke, czy Zabodarski. Zaleca się tu kąpiele oraz wypoczynek w cieniu sosen. Podana wysepka jest świetnym miejscem na wakacje. Bez wątpienia, jej uroku nie można będzie zapominać. Niezależnie od faktu, jak ktoś lubi wypoczywać, wyszuka tutaj coś dla siebie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY