Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Zadłużenia hipoteczne a wiek kredytobiorców – czy to ma sens?

W stosunku do dominującej aktualnie w naszym kraju relacji pomiędzy cenami mieszkań a średnimi zarobkami naszych polaków mało dopuszczalne jest kupno mieszkania lub także domu bez wsparcia kredytowego, w postaci kredytu hipotecznego. Instytucje finansowe badają zdolność kredytową osób składających wnioski o kredyt, kierując się wysokością zarobków oraz wiekiem wnioskodawców.

Chociaż znaczącym aspektem, jaki ma okazję posiadać znaczący wpływ na przyznanie kredytu hipotecznego jest forma zatrudnienia, jaka dane osoby mają – Kredyt dla firm. Instytucje finansowe najentuzjastyczniej udostępniają kredytów grupie osób, jakie zatrudnione są na umowę o prace na czas ogólnikowy. Niezmiernie właściwą pozycję startowa mają przede wszystkim osoby zaangażowane w tak oznaczanym sektorze publicznym, a w takim razie urzędnicy państwowi, pracobiorcy administracji lub służby mundurowe. Jeżeli okaże się, że dana osoba jest zatrudniona na czas oznaczony, banki sprawdzają długość danej umowy oraz staż pracy danej osoby ubiegającej się o kredyt w danej jednostce gospodarczej.

Nieraz banki żądają również od obecnego pracodawcy, aby dostarczył list intencyjnym, w którym zobowiąże się do przedłużenia umowy z danym pracownikiem na kolejny okres czasu. Najgorzej oceniani są, jako ewentualni kredytobiorcy w sektorze kredytów hipotecznych drobni przedsiębiorcy, czyli tacy, którzy nie zatrudniają żadnych pracowników – tym postaciom najtrudniej jest zdobyć kredyt hipoteczny, nawet trudniej aniżeli tym, którzy zaangażowani są na umowy-zlecenia bądź też na umowy o dzieło.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY