Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak zadbać o psa? Selekcja karmy

Kiedy w naszym domu mieszkają równolegle pies oraz małe dziecko, wówczas musimy pamiętać, iż to nie tylko pies stanowi zagrożenie dla stworzonego przez nas najmłodszego członka rodziny, jednakowoż też może pojawić się odwrotna relacja.

Z tego też względu dziecko ma obowiązek nauczyć się relacji przebywania w jednym domu z psem, po to, by była to sytuacja w pełni tolerancyjna. Pies to nie jedynie karmienie, chociaż oraz to jest istotne – znacznie więcej na Najlepsza sucha karma dla psa. To kolosalny obowiązek socjalizacyjny. Małe dzieci miewają czasami nawyk dręczenia pieska, nadmiernie długiej zabawy z nim, zaś reakcją czworonoga jest ucieczka. W takiej sytuacji należałoby, w związku z tym zafundować psu miejsce, w którym może schronić się przed dzieckiem. W takim miejscu pies będzie czuł się bezpiecznie przed zakusami dziecka. Zdarza się również w wielu przypadkach, iż małe dzieci mają w nawyku rzucanie w zwierzęta przedmiotami, ciągniecie je za uszy, czy także próbują włożyć im różne przedmioty do uszu i nosa. Wtedy to pies czuje się bezsilny, sfrustrowany oraz poszukuje miejsca gdzie może się schronić. By osiągnąć współpracę dziecka z psem musimy wpoić mu parę istotnych zasad, wedle jakich musi, na co dzień postępować.

Przede wszystkim warto nauczyć dziecko, by nie wpadało na pieska, nie ciągnęło go za uszy, czy także ogon, i nie wkładało mu do nosa różnych małych przedmiotów. Należy ustalić także, iż dziecko nie może przeszkadzać psu w spaniu, w jedzeniu, oraz nie drażnić go i nie wprowadzać w stan lustracji. Zasady te są pozytywne nie tylko dla czworonoga, lecz także dzięki nim jesteśmy w stanie zadbać o bezpieczeństwo dziecka. Pies odpowiednio traktowany nie będzie skłonny do drapania malucha czy także do gryzienia go.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY